Efektivní vyjednávání s Martinem Konečným a Ludvíkem Bohmanem/Lenkou Čápovou

Umění vyjednávat je základním předpokladem úspěchu. Profesionální vyjednavači vám ukáží, jak efektivně vést jednání jak s kolegy, tak s klienty. Posilte svou sebejistotu, naučte se řešit nepříjemné situace ve vyjednávání a zvyšte své šance na úspěch.

Komu je trénink určený?

Pro majitele firem, manažery a obchodníky. Pro všechny, kteří chtějí rozvinout své vyjednávací dovednosti v pracovním nebo osobním životě.

Organizační podrobnosti:

Obsah

Většina lidí má představu, že úspěšné vyjednávání je založeno na schopnosti dobře argumentovat a snaze za každých podmínek dosáhnout svého. Opak je pravdou. Manažer, obchodník a zároveň psycholog Martin Konečný vám během kurzu na praktických příkladech ukáže, že právě otázky jsou to, co řídí vyjednávání a pomáhá dosáhnout lepších výsledků.

Naučíte se, jak být „tvrdý“ z hlediska vyjednávaného výsledku a „měkký“ z hlediska vztahů k druhé straně. Také se dozvíte různé techniky, strategie, tipy a triky, jak jednoduše a lépe vyjednávat a efektivně ovlivňovat rozhodnutí druhé strany. Všechny tyto věci si budete moct prakticky vyzkoušet a procvičit. A dostanete zpětnou vazbu ke svému vlastnímu stylu vyjednávání a doporučení pro zlepšení.

Martin vás přesvědčí, že dobře vyjednávat dokáže každý.

 • Příprava – profesionální vyjednavači věnují až 75 % času přípravě. Ten, kdo má informace vede vyjednávání. Odnesete si checklist pro přípravu vyjednávání a připravíte se na konkrétní situace důležité pro vaši praxi.
 • Cíle ve vyjednávání a jejich stanovování – víte co ve vyjednávání znamená bod odchodu nebo ZOPA? Je důležité umět stanovit, kdy vyjednávání ještě má smysl a kdy je naopak efektivnější jej ukončit.
 • BATNA – aneb co udělám, když se se mnou druhá strana nebude chtít dohodnout.
 • Strategie ve vyjednávání – přístup založený na argumentech (poziční vyjednávání) vs přístup založený na otázkách – (win – win strategie).
 • Praktický nácvik – rozbor příkladů z vaší praxe a zpětná vazba k vašem vlastnímu vyjednávání. Možnost se nechat natočit a následná video analýza.

Naučíte se:

 • efektivně připravit na různé typy vyjednávání
 • pracovat s ústupky a mapovat zónu dohody
 • vést vícepoložkové vyjednávání a dosáhnout maximálního zisku pro sebe a také pro druhou stranu
 • mapovat priority druhé strany a efektivně ovlivňovat rozhodnutí druhé strany
 • posílit své alternativní řešení k případné nedohodě
 • efektivně pracovat s argumenty a zvládat námitky druhé strany
 • klást ty správné otázky
 • dohodnout se s druhou stranou
 • přesvědčit druhou stranu
 • zefektivnit své vyjednávací schopnosti
 • používat speciální vyjednávací techniky
 • vyhrát vyjednávání a zároveň si udržet dobré vztahy

Lektor Martin Konečný

Oblasti osobního i týmového rozvoje v businessu se věnuji již 20 let. Praktické zkušenosti jsem získal především 16-ti letou praxí v různých manažerských pozicích a také jako senior konzultant ve společnosti QED GROUP, kde jsem na pozici business developera a key account manažera řídil řadu rozvojových a změnových projektů pro významné firmy z různých oborů podnikání. Stál jsem nejenom u zrodu jedinečných produktů a tréninků společnosti QED GROUP, ale zároveň jsem měl možnost seznámit se a ovlivnit řadu velkých klientských projektů s významnými dopady na rozvoj jednotlivých společností. Vystudoval jsem psychologii na FF UK v Praze a v roli školitele a kouče navazuji také na zkušenosti z neziskových společností Člověk v tísni a SANANIM.

V roce 2016 jsem se rozhodl vydat vlastní cestou pod značkou MK-consulting. Rád networkuji, propojuji se s kreativními a zkušenými experty, a díky vzájemné synergii ve spolupráci se svým týmem lektorů dokáži nabídnout to nejlepší řešení pro Vaši situaci.

Lektor Ludvík Bohman

Věnuje se zejména oblastem leadershipu, vyjednávání, stress managementu, change managementu a osobnímu rozvoji manažerů. Své bohaté a praktické životní zkušenosti čerpá jak z dráhy vrcholového sportovce (mistr republiky a reprezentant ČR v atletice), tak i 20-leté kariéry ve finančních korporacích (Allianz, AXA, Česká pojišťovna), kde prošel cestou od řadového zaměstnance až do pozice člena představenstva a dozorčí rady. Jeho specializaci byla zejména oblast práva a vyšetřování podvodů klientů, ale i vlastních zaměstnanců. 15 let zastupoval zájmy českého pojistného trhu v pozicích předsedy legislativní sekce i předsedy sekce prevence pojistného podvodu České asociace pojišťoven. Od roku 2010 přednáší na půdě Matematicko-fyzikální fakulty UK předmět Pojišťovací právo.

 

Lektorka Lenka Čápová

Věnuje se zejména tématům řízení změn, projektový a programový management, vedení týmů a vizuální facilitace. Má více než 15 let zkušeností ze světa projektů v telcu (Vimpelcom Rusko, Cable & Wireless Caribbean, Amdocs Israel, Vodafone), z toho 5 let na projektech v zahraničí a 3 roky liniového vedení. Posledních 5 let působí jako trénér, mentor a facilitátor. Začala jako IT specialista a přes různé pozice se dostala na úroveň senior managementu. Zaměřuje se na střední liniový management a zavádění změn. Její životní krédo je „V jednoduchosti je krása“. Tím se řídí ve svém pracovním i osobním životě. Je absolventem ekonomické fakulty, oboru Strategický management Západočeské univerzity v Plzni. Během svého studia se zúčastnila výměnného programu na Marquette University v Milwaukee. Má tři báječné děti a ještě báječnějsího manžela. Má ráda cestovaní i s dětmi.

Analýza povolebního vyjednávání

Analýza manipulativních technik „šmejdů“